۱۳۸۹ اردیبهشت ۸, چهارشنبه

محک زمان بر عیار رهبران - شماره ۱- بیانیه شماره ۸ میرحسین - موسوی: از هیچکس هراس ندارم، لحظه ای از خون شهید نمی گذرم


کمتر از ۴۵ روز به سالگرد، چه زود گذشت که داغ و درد و دوری دوستان و سوگ هموطنان و شادی پیروزی‌ها و درد‌های ناکامی‌های مقطعی نگذاشت که متوجه گذر زمان باشیم. بیشتر از یک سال قبل بود که آغاز کردیم، مقصد ابتدا چیزی دیگر بود، حول محور انتخاب یک فرد در انتخابات، یک رنگ یا به طور کلی‌ شاید یک عقیده، دور هم جمع شدیم، حول محور یک جمع که به صداقت و شرافت‌شان از مدت‌ها قبل ایمان آوردیم و چه زیبا که حوادث پس از انتخابات خود تأییدی شد بر آن اعتقاد. و اکنون در آستانه اولین سالگرد خود را محیای یک شروع دوباره می‌کنیم، شروعی که اینبار یکسال تجربه را در توشه دارد و می‌داند چگونه بهتر از دیروز گام بزند، سالگردی که خود برگی دیگر خواهد بود بر دفتر پر افتخار جنبشمان. ما ماندیم، رهبران ماندند و همراهان پایمردی کردند، زندان و انفرادی و شکنجه‌ها و تخت‌های بیمارستان خود گواه پایمردی ماست، شاهد استقامت ماست، همه ما که تاج زاده بر تخت بیمارستان است و سحرخیز هنوز در بند این دد منشان، خبرنگاران در بندند و هر روز بیشتر از دیروز جمع‌شان را در پشت میله‌های سرد زندان‌ها شکل میدهند و همه اینها یک پیام دارد: بر راهی‌ که آغاز کرده ایم میمانیم!

متن زیر قسمتی‌ از پیام هشتم میر حسین است خطاب به حاکمیت و ما. از آن زمان بسیار گذشته و شاید این گذر زمان محکی بدهد به دست ما برای سنجش معیار رهبری از رهبران.بسمه تعالي
مردم هوشيار و شريف ايران
طي روزهاي اخير صدا و سيما، خبرگزاريهاي دولتي، برخي روزنامه هاي دولتي و سايتهاي اينترنتي وابسته به دولت و روزنامه كيهان، بخش عمده اي از فضاي خود را به وارونه جلوه دادن آنچه قبل، حين و پس از برگزاري دهمين انتخابات رياست جمهوري ايران رخ داد، اختصاص داده اند. آنها با استفاده از امكاناتي كه متعلق به شماست، نه تنها به پنهان ساختن تخلفات و حوادث دلخراشي كه در ايام اخير اتفاق افتاد مي پردازند بلكه مسئولان مستقيم و غيرمستقيم آن را كسي معرفي مي كنند كه تنها شما را در مسير احقاق حقي كه داشته ايد همراهي كرده است.

واقعيتي كه آنان بيهوده تلاش مي كنند ناديده انگارند آن است كه در اين انتخابات تقلبي بزرگ اتفاق افتاده و پس از آن، معترضان به اين وضعيت به گونه اي غيرانساني مورد هجوم قرار گرفته و كشته، زخمي و يا بازداشت شده اند. اگر با مسببين جنايت كوي دانشگاه در 18 تير 1378 به گونه اي مناسب و قانوني برخورد مي شد امروز شاهد تكرار آن فجايع در ابعادي وسيع تر و وارونه جلوه دادن واقعيتها به گونه اي جسورانه تر نبوديم.

همان ها هستند كه هنوز با اتكاء به امكاناتي كه متعلق به عموم مردم است در راستاي منافع گروهي خود بي پروا به دروغ گويي و پرونده سازي براي ديگران ادامه مي دهند و افعالي را كه خود عامل آن هستند را به بنده نسبت مي دهند. آنان غافلند كه موسوي با اين ترفندهايي كه ماهيت آن براي همه مردم روشن شده است از صحنه بيرون نمي رود. آنچه در اين روزها رخ داد اصل نظام جمهوري اسلامي را كه ميراث امام بزرگوار و شهداي گرانقدرمان است هدف قرار داده و اين چيزي نيست كه بتوان به سادگي از كنار آن گذاشت و با طرح اتهاماتي اينگونه و تهديد به محاكمه از آن صرفنظر نمود.
من نه تنها از پاسخ گويي در برابر اين اتهامات واهمه اي ندارم بلكه آمادگي دارم تا نشان دهم چگونه مجرمان انتخاباتي در كنار مسببان اصلي اغتشاشات اخير قرار گرفتند و خون مردم را بر زمين ريختند و اكنون كوشش مي كنند صحنه هايي را كه صدها شاهد و دهها تصوير آن را گواهي مي دهند به گونه اي ديگر جلوه دهند؛ آماده ام تا نشان دهم چگونه كساني كه عملشان در راستاي ايجاد هرج و مرج در كشور؛ تضعيف نظام و منافع بيگانگان است تلاش نمودند به بهانه تخريب‌گريهاي عناصري نامعلوم، جنبش سبز شما را اغتشاشگري و وابسته به بيگانه معرفي كنند؛ ولي حاضر نيستم به خاطر مصالح شخصي و هراس از اينگونه تهديدها از ايستادگي در سايه شجره سبز استيفاي حقوق ملت ايران كه امروز به خون به ناحق ريخته شده جوانان اين كشور آبياري شده است لحظه اي صرف‌نظر نمايم. از مجموع آراي ريخته شده در صندوقها تنها يك رأي متعلق به من است و شما به خوبي مي دانيد كه مشكل آنها با ميليونها رأيي است كه جوابي براي سرنوشت آنها ندارند.

باز هم از عموم ملت شريف ايران متواضعانه درخواست مي كنم با حفظ آرامش و پرهيز از ايجاد تنش، در دام بدخواهان كه كوشش مي كنند اين حركت گسترده اجتماعي را شورش و اغتشاش و وابسته به بيگانه قلمداد كنند، نيافتند و با زيركي و هوشياري كه ويژگي ممتاز شماست اين توطئه ها را مهار نمايند. تداوم اعتراض در چارچوب قانون و با رعايت اصول و مباني نشأت گرفته از انقلاب اسلامي راهبرد اصلي است كه ضامن تداوم و دسترسي به اهداف شماست.
دشمن خارجي با همراهي ياران جاهل و طماع خود در داخل بر آنست كه مطالبات اين حركت عظيم خودجوش را به خوارج بيرون از نظام نسبت دهد و حتي الله اكبرهاي از دل برآمده شما را چون قرآنهاي سر نيزه معرفي كند. بر ماست كه با رفتار و گفتار خود اين توطئه شوم را خنثي نماييم.

برادر و خدمتگزار شما – ميرحسين موسوي
چهارم تیر 1388

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر