۱۳۹۰ مرداد ۲۸, جمعه

به نام مجاهدین خلق، به رسم ترور و خیانت. جنبش سبز مبرا از چنین هم آوایی است


جنبش سبز جنبشی متکثر اجتماعی است که مرزهای خود را تا منتهای گروه‌ها و افرادی که به حداقل‌های جنبش معتقدند گسترده است، حداقل‌هایی‌ که به هر حال شامل گروه مرتجع و فرقه‌هایی‌ که خشونت علامت شناسه‌شان هست نمی‌شود و خط ممیزه واضحی را میان اینها و جنبش سبز مردم ایران میکشد، حداقل‌هایی‌ که بارها از زبان میرحسین عزیز و سایر اسطوره‌ها و سیاست ورزان پذیرفته شده جنبش تاکید و تبیین شده. یک علت چنین تاکیدی جلوگیری از خطر سو‌ٔ استفاده گروه‌هایی‌ است که چون خود، با هویت فعلی در داخل ایران منفورند و در خارج شناخته شده بر این کشتی سوار نشوند تا از محل چنین زندگی‌ انگلی برای خود هویت کذبی دست و پا کنند و چند صباحی بیشتر لاشه در شرف گندیدن خود جانی بخشند. نماد چنین گروه‌هایی‌ "مجاهدین خلق" است، گروهی که نامش با تروریسم عجین شده و عنوانش با خیانت به همه ارزش‌هایی‌ که هویت ملی‌ یک ملت رو میسازه، فرقه‌ای که مشخصات کامل یک فرقه نیمه مذهبی‌ مرموز قرون وسطایی که در آن هویت افراد در خواست‌های امرا آن نابود میشود همخوانی دارد و فعالیت‌هایش با بدترین گروه‌های تروریستی حال حاضر دنیا.

گروهی که نامش در ایران به نفرت آغشته است و چنین باوری در میان مردم همواره دستاویز بخش‌های تمامیت خواه حاکمیت قرار گرفته تا با استفاده از چنین حسی، با جلب افکار عمومی‌ دست به سرکوب دیگر گروه‌های منتقد و مخالف بزنند، و واضح است در چنین شرایطی و با چنین کارکردی مرگ این گروه مطلوب حاکمیت نباشد.

از طرفی‌ دیگر این گروه، در پی‌ حوادث بعد از انتخابات و ظهور و بروز و تغییر فاز جنبش سبز انتخاباتی ایران به جنبش سبز اعتراضی، این گروه با تحریف واقعیات مسلم، دست به معرفی‌ خود به عنوان یکی‌ ازگروه‌های داخل این حرکت ضاد، وقعیتی که به طنزی تلخ میماند. مریم رجوی، سرکرده این گروه بی‌ توجه به سرخی خونی که به دست‌هایش آغشته روسری سبز بسر کرد و فریاد همراهی سوی داد، غافل از اینکه چنین مکری برای مردمی که هر کدام حجله شهیدی که به خیانت این گروه به قتگاه‌ها فرستاده شده سر کوچه‌هایشان داشته اند، عمل نخواهد کرد که مگر میشود چنین خیانتی را شست؟

به هر حال، بر همه ما واجب است که در تبیین چنین تمایزی تاکید کنیم و از این رهگذر در تبیین هویت خشونت گریز و ضدّ تروریستی آن تاکید کنیم. ما گروهی مردم صلح طلبیم که در پی‌ ساخت بنیان‌های دموکراسی هستیم، ما را چه به هم سنگری با گروهی که هویت‌شان با تروریسم و تحجر همسان تعریف میشود؟

نامه زیر خطاب به سازمان‌های بینلمللی است، فارغ از اینکه با همه کلمات و عبارت آن موافقت داشته باشم بر محتوای اعتراضی آن به تلاش بعضی‌ از لابی‌های آمریکا برای خروج این سازمان از گروه‌های تروریستی معترضم. من یک اصلاح طلب ام، هویت‌ام در حرکتی آهسته و حساب شده به سمت تغییر تعریف میشود، یک علت آن این است که دیده‌ام که همکاری و خدمات متقابل چنین گروههای تروریستی و حاکمان تمامیت خواه چه بر سر مردمان می‌آورد.

متن نامه به شرح زیر است:


خانم کلینتون ، آزاد گذاشتن یک گروه تروریستی که حتی در گروه خود ، به آزادی و حقوق بشر و دمکراسی اعتقادی ندارند، هیچ کمکی به روند دمکراسی در ایران نیست، وقتی یک گروه خشن ، با اعضا خود بر اساس اصول انسانی رفتار نمی کند، چه کمکی می تواند به دمکراسی در ایران بکند؟!


رژیم ایران ، تنها از اینکه این گروه آزادی بیشتری برای فعالیت یافته است، سو استفاده خواهد کرد تا جنبش آزادی خواهی ایران را بیشتر سرکوب کند و هر کسی که کوچکترین فعالیت آزادی خواهانه ای داشته باشد را منتسب به این گروه کند.


شصت سال پیش ، دولت آمریکا با کودتا در ایران ، روند دمکراسی در ایران را مختل کرد و شصت سال است که ایرانیان ، با خون و گوشت خود ، هزینه این اشتباه را می دهند ، لطفا یک تصمیم غلط دیگر نگیرید.


خانم کلینتون، صرف اینکه کسی مخالف رژیم ایران باشد، او را طرفدار دمکراسی و آزادی خواه نمی کند، شما اعمال تروریستی و نقض حقوق بشر توسط رهبران مجاهدین (درباره اعضا سازمان) را در نظر بگیرید و مطمین باشید این گروه هیچ کمکی برای دمکراسی در ایران نخواهند بود.


اگر قرار باشد مجاهدین صرفا به دلیل مخالفت با رژیم ایران از لیست خارج شوند، یادتان باشد که القاعده هم مخالف و دشمن رژیم ایران است.


Dear Madam Secretary, letting a terrorist group free, who do not appreciate the true concept of freedom, human rights including democracy will never be in favour of achieving democracy in Iran.

The Mujahidin Khlagh (“MEK”) is a violent and ruthless group that has savagely killed innocent Iranians in their war against the regime. We question the validity of this group as an effective tool to bring democracy to Iran.

The Iranian regime will most definitely take advantage of the MEK being free from the terrorist list and utilize it against the Green Peace Movement. The Iranian regime will associate freedom fighters with the MEK group to justify the mass executions of innocent civilians that has been ongoing since the Green Peace Movement started two years ago.

Sixty years ago the US interrupted the democracy in Iran by staging a coup against Prime Minister Mosadegh, who was leading Iranians to a democratic regime. It has been sixty years that Iran and the Iranian public have had to compensate for this intrusion through sacrificing their blood and soul.

We are pleading that the United States would not make the same mistake again! Madam Secretary, just being a force against the Islamic regime in Iran, does not make a group democratic or puts them in the category of freedom fighters. If you consider the activities of the MEK leaders in detail, you will realize that they are incapable of helping to bring democracy or freedom to Iran in any shape or form! If the United States believes that the MEK should be eliminated from the terrorist list for opposing the Iranian regime, we remind you of the Al-Qaida and its atrocities against humanity which is still ongoing.

۳ نظر:

 1. ننگ و نفرت بر کسانی که نام خود را جنبش گذاشته و دست در دست کثیف ترین جناتیکاران تاریخ ایران و قدرت های غارتگر غربی علیه مجاهدین لجن پراکنی و توطئه میکنند.
  مرک بر خامنه ای و ننگ و نفرت بر سبزاللهی های کثیف

  پاسخحذف
 2. از چه اینقدر از مجاهدین می ترسین !؟ هرجه شما ها بیشتر رو این موضوع اصرار کنید و گریبان بدرید نشان دهنده و اثبات کنندۀ دسیسه در این اتخاد این تصمیم از ابتدا و ادامۀ آن در حال میباشد....کاری که با هیچ یک از ادعا های شما مبنی بر آزادی و برخورد عقاید شما مطابقت ندارد....شما خود خمینی هستید

  پاسخحذف
 3. نه شما اشغالها براي مردم دمكراسي مياوريدمامورين به خارج كسيل شده مثل رضوي وقيه فاطمه ناحقيقت جور كدويور مهاجراني يعني اين اشغالها براي ما آزادي ودموكراسي مياورند اي لعنتي هاي وزارت اطلاعات

  پاسخحذف